כנסים 26.03.2024

סיקור הכנס השנתי של החוג לטיפול בכאב

התקיים ב-6 במרץ 2024 | אוניברסיטת תל אביב

הכנס השנתי של החוג לטיפול בכאב של האיגוד בראשותה של ד"ר יעל מליניאק התקיים ב-6.3.24 באוניברסיטת תל אביב. דחיית הכנס עקב המלחמה נפלה בתזמון מושלם לנושא הנדון לאור הקשר ההדוק בין כאב לתחושת חוסר האונים בעקבות טראומה.

הכנס נפתח בברכת הצלחה מפיו של יו"ר אגודת הכאב ד"ר חגי שרון. שיר מרגש המתאים לאווירת המלחמה חובר על ידי פרופ' הלפרין נחום, אורתופד שהקריא אותו לפנינו.

בכנס הציגו מספר מרצים מהארץ ומחו"ל גישות חדשניות לטיפול בכאב נוירופלסטי: ד"ר יוני אשחר ממובילי המחקר החשוב של בולדר קולורדו נתן הרצאת קדם כנס מרחוק על מהו כאב נוירופלסטי, אבחון וטיפול על פי שיטת ה-Pain Reprocessing Therapy.

המרפאה הרב תחומית בהדסה בהובלת ד"ר אפרת סוראקי, רופאת שיקום, ובשיתוף ד"ר טלי סחר, מומחית ברפואה לשיכוך כאב וברפואת משפחה הציגה מודל חדשני עם תוצאות מפתיעות במדדי החלמה מכאב נוירופלסטי שכולנו תקווה שיורחב למקומות נוספים בארץ.

צפינו בפאנל החלמה בניצוחו של ד"ר פבל גולדשטין מ-painlab באוני' חיפה שהביא עדויות מעצימות מפיהן של מחלימות מכאב כרוני כולל פיברומיאלגיה ואנדומטריוזיס על המסע אותו עברו בדרך להחלמה.

בפאנל נוסף בהובלה של ד"ר נגב בר, הוצגו שיטות עבודה משותפות בין רופא המשפחה, הפיזיותרפיסט והאורתופד שהביאו קיצור זמני שירות למטופל ובכך נמנעה כרוניפקציה של הכאב החריף.

לקינוח, ד"ר אמיר מינרבי, סגן מנהל מכון לשיכוך כאב, ביה"ח רמב"ם, רופא וחוקר כאב הסביר על הקשיים והאתגרים בבואנו לבצע מחקר בכאב.

לאחר הפסקת צהריים, התפזרנו להרצאות וסדנאות מקבילות כמיטב המסורת.

תודה לחברי ועד החוג ד"ר סחר, ד"ר פוגלמן, ד"ר סטריאר, ד"ר ליהי שוורץ, ד"ר נגב בר. תודה גם לבאי הכנס, רופאים ורופאות וקולגות ושותפים נוספים ממקצועות הבריאות. נתראה בשנה הבאה!

החלמה מכאב כרוני נוירופלסטי

לצפייה בסדנאות הכנס, לחץ/י כאן

נושאים קשורים:  כנסים
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות
 
האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
31.03.2024, 21:57

תודה לד'ר מליניאק שבלעדיה לא היתה רוח במפרשים! תכנון וארגון ותפעול ומשוב והכל עם חיוך. תודה ושרק נמשיך יחד בעשייה!